Що робити при ДТП? Поради адвоката

Сотні дорожньо-транспортних пригод трапляються в нашій країні щодня.

Причин цьому безліч, від зневажливого ставлення водіїв до правил дорожнього руху і їх і грубого ігнорування, до незадовільного стану доріг, а також повної відсутності знань зазначених правил і техніки безпеки з боку пішоходів.

Результат все цього один, — розбиті автомобілі, що часто не підлягають відновленню, а також серйозні тілесні ушкодження, водіїв, пасажирів та пішоходів аж до летального результату.

Але незалежно від розміру шкоди, необхідно для себе розуміти чіткий алгоритм дій особи, яка потрапила в дорожньо-транспортну пригоду.

Перше, не тікати з місця ДТП. (Якщо пошкоджені лише автомобілі, то наслідком буде стаття 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та плюс до неї, стаття 122-4 КУпАП, яка передбачає відповідальність за повіт з місця ДТП. Якщо комусь із осіб, нанесені тілесні ушкодження, то повіт з місця ДТП, може спричинити за собою, крім ст. 268 КК України ще й ст. 135 цього Кодексу, яка передбачає відповідальність за явне залишення особи в небезпечному для життя стані. Більш того, залишаючи місце події, ви даєте другому учаснику ДТП повну свободу в трактуванні дан ного події, можливість приховати стеж ДТП (осип скла, сліди протекторів шин на грунті або гальмування, юза на асфальті), а також створити штучно такі сліди, перемістити свій транспортний засіб у вигідне становище і т.д.).

Друге, відразу після ДТП необхідно вжити всіх заходів для негайної зупинки свого автомобіля і не переїжджати з положення в положення на місці події. (Дані дії дадуть можливість працівникам поліції встановити об’єктивну картину причин і умов виникнення ДТП. І навпаки якщо другий з учасників дорожньо-транспортної пригоди буде переїжджати і приймати вигідне йому становище, все це вами може бути використано в свою користь при поясненні ситуації, що виникла працівникам поліції. В такому випадку бажано, що б ваші слова мали яке-небудь матеріальне підтвердження, прикладом, свідки-очевидці, фото- відеозйомка, об’єктивні сліди заносу, юза, осип осколків ст кла і т.д.).

Третє, вжити заходів до збереження наявної слідової інформації. (Такими діями є огородження місця ДТП знаками аварійної зупинки. Необхідно негайно застосувати за допомогою наявних технічних засобів фото- відеозйомку. Як показує практика, зайвих фото, відео не буває, буде правильним зафіксувати місце ДТП із усіх можливих ракурсів, особливу увагу потрібно приділити фотографування слідів гальмування , юза автомобілів, осипи осколків скла, а також наявних пошкоджень на кожному з автомобілів).

Четверте, звернутися на «гарячу лінію» власної страхової компанії, а також з’ясувати дані страхової компанії водія. (Надалі необхідно буде продублювати такі звернення в письмовій формі, причому як в свою страхову компанію, так і компанію іншого учасника ДТП. В разі прибуття страхового експерта на місце події, забезпечити можливість огляду їм транспортних засобів. Також в цей час необхідно з’ясувати дані водія і власника автомобіля, якщо це різні особи).

Окремим пунктом варто зробити застереження про надання першої медичної допомоги потерпілим внаслідок ДТП. Людське життя є найвищою соціальною цінністю, а тому водієві необхідно негайно перевірити чи були отримані кимось із учасників ДТП тілесні ушкодження і, в разі їх наявності, надати першу медичну допомогу, а також повідомити в швидку допомогу про дану подію.

Мудрим будуть також дії, спрямовані на звернення за правовою допомогою адвоката, що спеціалізується на ДТП. Прикладом, в моєму випадку надаються послуги з виїзду на місце дорожньо-транспортної пригоди з прийняттям участі в огляді працівниками поліції місця ДТП, і фіксації слідової інформації, а також дача первинних пояснень від імені водія, які мають ключове значення в прийнятті в подальшому рішення про винність одного з водіїв.

У тому випадку, коли виїхати на місце юристу не надається можливим, все одно, його консультація по телефону буде більш ніж необхідною в разі виникнення ДТП будь-якої складності. У зв’язку з чим, наполегливо рекомендуємо, не економити на власних правах, а реалізовувати їх, за допомогою фахівців в галузі права від першого до останнього кроку.

  • вул.Кавказька, 3, оф.405, м.Рівне, 33013
  • +380974247506
  • Lawrivne@gmail.com
rl white

Copyright © 2014-2017 ТОВ «РІВНЕ ЛІГАЛ». Всі права захищені.