Найбільш популярним видом судових розглядів в цій сфері є стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей. 

Сімейний кодекс України передбачає обов'язок батьків утримувати дітей, що продовжують навчання до 23-річного віку. Так само законом встановлено обов'язок дорослих дітей утримувати своїх непрацездатних батьків і обов'язок батька дитини утримувати матір дитини при вагітності і до досягнення дитиною 3-річного віку. Аліменти можуть бути встановлені судом у частці від заробітку або у твердій грошовій сумі.

Вартість
2000

гривень

Адвокат (м.Рівне) повинен встановити, яким чином доцільно і ефективно стягувати платежі в кожному конкретному випадку.

Адвокат, що спеціалізується на вирішенні сімейних спорів, грамотно сформулює і доведе Ваші вимоги в суді, зможе подати позовну заяву про стягнення аліментів, як з безробітного, так і з працюючої людини, ми забезпечимо повноцінну доказову базу і зробимо все, щоб рішення було прийнято на вашу користь.

Як стягнути аліменти на дитину з батька через суд?

Якщо мати і батько не досягли згоди щодо утримання дітей, процедура встановлення суми аліментів можлива в судовому порядку. Для цього той із батьків, з ким проживає дитина, повинен скласти і подати до суду позовну заяву про стягнення аліментів на дитину.

докази наявності доходів у платника;

копія свідоцтва про народження дитини;

копія рішення суду про розлучення;

копія паспорта, ІПН позивача;

До якого суду подавати позов про стягнення аліментів на дітей?

Відносно позовних заяв про встановлення розміру і примусове стягнення аліментів діє як загальна підсудність - позови пред'являється за місцем проживання відповідача, так і альтернативна. Іншими словами, позов про стягнення аліментів на дитину в Рівному може подаватися за місцем проживання або перебування позивача, що вельми зручно для матері неповнолітніх дітей.

Від чого залежить розмір аліментів на утримання дітей?

Статтею 182 СК, а також пунктом 17 постанови Пленуму ВСУ №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремий норм Сімейного кодексу України при розгляді справ относительно батьківства, материнства та Стягнення аліментів» регламентовано, що при розгляді справ про встановлення і визначенні суми аліментів , суд бере до уваги наступне:

стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів;
наявність у аліментщика інших дітей і непрацездатних родичів;
інші обставини, які мають істотне значення.

Розрахувати мінімальний розмір аліментів на дітей в Україні в 2018 році можна виходячи з норм сімейного законодавства, відповідно до яких сума виплачуваних аліментів не повинна бути менше 50% прожиткового мінімуму для дитини.

Досить часто відповідач є забезпеченою людиною, але для мінімізації платежів фіктивно оформляє мінімальну заробітну плату. У таких випадках, якщо довести дійсний матеріальний стан відповідача, суд має право призначити оплату що значно перевищує офіційну з/п. У цьому випадку наші Адвокати в м.Рівне допоможуть подати всі необхідні документи.

Як визначається сума аліментів у частці від заробітку?

Відсоток від заробітної плати аліментщика, на який звертається стягнення виконавчої служби, буває різним. Зазвичай на одну дитину - це 25%, на двох дітей - 33%, на трьох і більше - 50% заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Фактори, на які слід звернути увагу в судовому процесі, вказані вище. Але варто пам'ятати, що така форма отримання виплат на дитину неприйнятна, коли дохід складно довести.

Коли аліменти присуджують в твердій грошовій сумі?

На цьому актуально наполягати при наявності у платника аліментів нерегулярного, мінливого доходу, якщо його частина виплачується товаром (послугою), а також при наявності інших обставин, що мають істотне значення. При таких умовах, встановлення аліментів на дітей у фіксованій сумі забезпечує більшу стабільність в утриманні дитини.

Стягнення додаткових витрат на утримання дитини

Частиною 1 статті 185 Сімейного кодексу України на платника аліментів (батька, а в деяких випадках, мати) покладається обов'язок брати участь у додаткових витратах, викликаних особливими обставинами. Наприклад, додаткові витрати можуть знадобитися на розвиток здібностей дитини, реабілітацію або лікування та інше. Покриття витрат може відбуватися після їх фактичного виникнення або завчасно. 

Розмір додаткових витрат на дитину повинен бути аргументованим. Наприклад, при наявності у дітей хронічних захворювань, доказами обґрунтованості позовних вимог про стягнення додаткових коштів можуть виступати виписки з історії хвороби, рецепти лікарів і чеки про придбання медикаментів, а також довідка з лікарні про вартість медичних послуг.

За час нашої практики ми накопичили великий досвід і маємо певні важелі впливу на боржників, які дозволяють призначити гідні грошові суми і забезпечити виконання рішення суду. Ми готові допомогти вам в найскладніших випадках.

Захист від виплати необгрунтовано високих аліментів

Адвокати нашої компанії здійснюють представництво інтересів осіб з високим доходом. Нерідкі випадки, коли колишня дружина бажає стягнути необгрунтовано великі аліменти, мотивуючи подачу свого позову високою заробітною платою батька дитини. За минулі періоди і роки практики, наші юристи і адвокати здобули величезний досвід ведення таких справ. Ми зможемо встановити суму виплати в тому розмірі, який вас влаштовує, підкріпивши все необхідними документами, щоб надати вам можливість допомагати дитині додатково на Ваш розсуд. Якщо аліменти вже були визначені або виплачені в розмірі, який вас не влаштовує, або ваше матеріальне та сімейне становище змінилося, ми зможемо подати позовну заяву про зміну розміру аліментів, збільшити або зменшити їх розмір.

Тривалість процесу про стягнення аліментів адвокатом в Рівному становить: при взаємній згоді подружжя - від 1 місяця, при відсутності взаємної згоди - від 2 месяці. З нашими цінами можна ознайомитися в розділі «Вартість». На закінчення процесу про стягнення, адвокат надасть рішення суду, яке буде підставою для примусового стягнення.

Звертаєм вашу увагу, що наявність заборгованості може призвести до обмеження боржника у праві виїзду за кордон, до нарахування на заборгованість пені 1% від суми в день і притягненню боржника до кримінальної відповідальності.

вул.Кавказька, 9а, оф.106, м.Рівне, 33013

Lawrivne@gmail.com

+38 050 97 28 107