Аліменти

Боржники починають повільно і знехотя уточнювати, що ж там змінилося. Матусі починають активніше шукати нововведення і намагатися в них розібратися. Ті, чиї колишні чоловіки так і не виплатили аліменти, засмучено зітхає, бо так активно питаннями аліментів в той час не займалися. Ну, а скептики … Скептики кажуть: «Не вірю!».

Зазвичай, процедура стягнення аліментів відбувається так:Стягнення аліментів. Адвокат Рівне

1. Подаєте позовну заяву про стягнення аліментів та додаткових витрат на дитину;

2. Отримуєте позитивне рішення;

3. Виконавчий лист направляється до виконавчої служби.

І все, на цьому всі дії по реальному стягненню припиняються.

Деякі йдуть трохи далі:

— отримують довідку про заборгованість;

— звертаються в поліцію із заявою по ст. 164 Кримінального кодексу України за ухилення від сплати аліментів.

І знову ж таки на цьому етапі знову припиняються дії по реальному стягненню припиняються.

Багато хто не обмежували виїзд боржника за кордон — тому що він і так нікуди не їздить, або взагалі не подають заяви про стягнення аліментів — офіційно майна немає, офіційно ніде не працює … Сенс морочитися?

А сенс «заморочуватися» ось у чому:

1. Пока ви не пред’явили позовну заяву про стягнення аліментів, ваш колишній чоловік / дружина вважаються такими, які платять аліменти.

2. В подальшому можлива ланцюжок — визначення місця проживання дитини з одним з батьків — позбавлення батьківських прав і т.п.

3. Ви не можете обмежити виїзд боржника аліментів;

4. Не можете обмежити право на користування автомобілем, полює, користуватися зброєю;

5. Не можете залучити до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт;

6. Не можете залучити до кримінальної відповідальності за несплату аліментів;

7. Після того, як діти виросли, а батьки постаріли, такий батько, який не платив аліменти, може зажадати з нащадків містити його (також отримати рішення про стягнення аліментів).

Не обов’язково йти до останнього і притягати до кримінальної відповідальності або забороняти все підряд — ситуації різні і все залежить від волі сторін, але отримати рішення про стягнення аліментів ніколи не завадить — наше законодавство мінливе і, можливо, при наявності рішення про стягнення аліментів та відповідного боргу по аліментах, тому з батьків, з ким проживає дитина, буде надано більше прав. Поживемо побачимо.

P.S. Ну а поки, вже прийняті зміни щодо того, що той з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання про тимчасове виїзді дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, при наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Однак застосування даної норми на практиці поки залишається під питанням. Адже порядок перетину кордону громадянами України поки не змінений.

  • вул.Кавказька, 3, оф.405, м.Рівне, 33013
  • +380974247506
  • Lawrivne@gmail.com
rl white

Copyright © 2014-2017 ТОВ «РІВНЕ ЛІГАЛ». Всі права захищені.